Mielec

www.mateusz-mielec.tarnow.opoka.org.pl/?action=fara&do=whole&id=50

 

PAPIESKI FESTIWAL SAKRALNY POLSKA 2003

 

OJCU ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II

 

W 25 LECIE PONTYFIKATU

 

Spektakl słowno-muzyczny

JAN PAWEŁ II

„TRYPTYK RZYMSKI” medytacje

 

WYKONAWCY

 

 KRZYSZTOF KOLBERGER – aktor

 

GEORGIJ AGRATINA ROBERT GRUDZIEŃ

 

fletnia Pana, cymbały organy, fortepian

 

Kierownictwo muzyczne – Georgij Agratina,

 

Pomysł – Robert Grudzień

 

Miejsce spektaklu 2003 r.:

 

13.06.Kalwaria Zebrzydowska, 25.06.Lublin, 29.06.Niemce, 30.09.Iłża, 07.10.Jarosław,

 

08.10.Siedlce,
http://www.hosanna.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=73

 

10.10.Oborniki Wlkp., Rogoźno,
http://www.e-oborniki.pl/sport_dalej.php?nr=329

 

14.10.Łódź, 15.10.Stalowa Wola,

 

17.10.Frombork, http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?s=opoka&id=7634

 

18.10.Radom, 19.10.Skarżysko-Kam.,

 

21.10.Mielec,
http://www.mateusz-mielec.tarnow.opoka.org.pl/?action=fara&do=whole&id=50

 

26.10.Piotrków Tryb., 10.11.Giżycko, 06.12.Jędrzejów,

 

08.12. Leżajsk, Łańcut, 20.12. Nowy Targ

 

Cały świat, a wraz z nim Polska przeżywa w tym roku wyjątkowy jubileusz XXV – lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Dnia 16 października 1978 r., po raz pierwszy w dziejach chrześcijaństwa Polak został wybrany na stolicę biskupią św. Piotra w Rzymie. Z wielką satysfakcją patrzymy na minione lata i z pewnością nie będzie przesadą, jeżeli powiemy, że obraz dzisiejszego świata kształtowały: myśli, działalność a także świadectwo życia i cierpienia Papieża Jana Pawła II.

 

Stąd cała Polska oraz wszyscy ludzie dobrej woli doceniający wkład Ojca Świętego w proces przemian dokonujących się na świecie a zwłaszcza w procesie transformacji w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, przygotowują się do radosnego dziękczynienia Bogu za dar papieża – Polaka. Tegoroczne uroczystości jubileuszowe na cały świecie to miliony organizowanych festiwali, koncertów, konkursów oraz sesji naukowych.

 

Proponowany spektakl teatralny oparty jest w całości na „Tryptyku Rzymskim”, medytacjach Jana Pawła II .

Akompaniament muzyczny opracował profesor Akademii Muzycznej w Kijowie Georgij Agratina.

Program słowno-muzyczny w 25 lecie Pontyfikatu Papieża jest realizowany w kościołach oraz salach koncertowych w Polsce i za granicą.

Całość spektaklu trwa 60 min.

 

Producent: FUNDACJA IM. MIKOŁAJA Z RADOMIA

Robert Grudzień – manager

tel. O601 / 30 64 83, tel/fax 048 / 363 63 10

26-600 Radom, ul. Malczewskiego 10 d, Poland

e-mail: robert@grudzien.pl,

www.grudzien.pl

 

WYKONAWCY:

 

Krzysztof Kolberger

 

jeden z najwybitniejszych polskich aktorów współczesnego kina i teatru. Jest absolwentem warszawskiej PWST, którą ukończył w 1972 roku.

W tym samym roku zadebiutował w teatrze. Dwa lata później po raz pierwszy wystapił przed kamerami w serialu Ile jest zycia”. Krzysztof Kolberger jest doskonałym aktorem dramatycznym.Na swoim koncie ma mnóstwo niezapomnianych kreacji w tak głośnych obrazach jak “Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, “Kornblumenblau” czy “Najdłuższa wojna nowoczesniej Europy”.

Aktor pracuje również jako reżyser teatralny i w tej dziedzinie może także pochwalić się znaczącymi sukcesami.

 

Georgij Agratina

 

profesor Akademii Muzycznej w Kijowie, światowej sławy multiinstrumentalista, kompozytor. Koncertuje w całej Europie, Azji, USA i Kanadzie. Ma w swym dorobku liczne nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Laureat nagród i odznaczeń państwowych. Jeden z dwóch w Europie wirtuozów gry na fletni Pana. Największy autorytet na świecie w grze na cymbałach. Jest częstym gościem wielu polskich festiwali muzycznych. Od lat współpracuje z Robertem Grudniem, z którym nagrał trzy wysoko oceniane płyty CD.

 

Robert Grudzień – /organy, fortepian/

 

– urodzony w Radomiu. Ukończył Liceum Muzyczne w Lublinie. Studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Musikhochschule w Düsseldorfie. Koncertuje jako solista na terenie całego kraju oraz za granicą min. (Austria, Białoruś, Czechy, Finlandia, Słowacja, Łotwa, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Japonia, Ameryka Północna). Dokonał wielokrotnych nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Występuje w duecie z Krzysztofem Kolbergerem, Jerzy Zelnikiem, Anną Chodakowską, Teresą Żylis-Gara, Wiesławem Ochmanem, Konstantym Andrzejem Kulką, Georgijem Agratiną, Yoshiko Hara, Wolfgangiem Ebnerem i Markusem Linderem, Wolfgangiem Panhoferem, Igorem Cecocho, Helmutem Demmerem. Współpracuje z Poznańskimi Słowikami oraz Jerzym Maksymiukiem. Jest twórcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbywającego się w 48 miastach na terenie Polski m.in. Radom-Orońsko, Leżajsk (94-01), Jędrzejów, Kalwaria Zebrzydowska, Lublin, Mielec/95-99/, Białobrzegi, Zelów, Chełm, Grójec, Jarosław, Jedlińsk, Końskie, Lipsko, Nisko, Olkusz(96), Opoczno, Rudnik nad Sanem, Stalowa Wola, Starachowice, Stawiszyn, Stromiec, Szydłowiec, Trzebnica (02,03), Warka, Warszawa. Jest powoływany w charakterze konsultanta do opiniowania projektów nowych instrumentów a także remontów i restauracji historycznych organów. W 1990 r. otrzymał nagrodę Komitetu d/s Radia i Telewizji za twórczość radiową. W 1991 i 1992 roku otrzymał stypendium twórcze Wojewody Radomskiego dr Jana Rejczaka w dziedzinie muzyki. Otrzymał szereg dyplomów, nagród i wyróżnień od: (Marszałka Województwa: Lubelskiego /2001 nagroda Kulturalna/, (Wojewody; Rzeszowskiego, Radomskiego, Lubelskiego, Bielskiego), (Prezydenta Miasta; Radomia /2003 r. Medal Bene Merenti Civitas Radomiensis/, Lublina /2001r. Medal oraz nagroda Kulturalna/, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej), (Burmistrza Miasta; Leżajska, Zelowa, Kalwarii Zebrzydowskiej), oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki. W roku 2001 obchodził jubileusz 15-lecia pracy artystycznej. Czytelnicy „Gazety Wyborczej” przyznali mu tytuł Radomianina Roku 1994. Honorowy obywatel m. Leżajsk, Zelów, Stalowa Wola, Jędrzejów. Fundator oraz Dyrektor Fundacji im. Mikołaja z Radomia /w tym roku Jubileusz 10 -lecia działalności/, organizatora festiwali organowych i akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce i za granicą. Kapituła VII Edycji konkursu „Gala Biznesu Ziemi Radomskiej” przyznała Robertowi Grudniowi w dn. 27 kwietnia 2003 roku nagrodę specjalną za całokształt działań organizatorskich i artystycznych